דירה 2 חדרים בחיפה

צילום: טל ניסים

גודל הנכס

60 מ"ר

סגנון העיצוב

,

מיקום

על הפרוייקט

הדיירים הם זוג (המצפה לתינוקת) בשנות ה-30 לחייהם, שהחליטו לרכוש דירת קרקע ישנה מאוד ולשפץ אותה מן היסוד. הדירה אמנם קטנה, אבל הבנין נמצא בתהליך הרחבה שיזמו דייריו, אשר עם ביצועה יתווספו לדירה שני חדרי שינה (אחד מהם ממ"ד).

כבר מן הרגע הראשון היה ברור שמדובר בזוג לא שגרתי, שביקש לתכנן ולעצב לעצמו דירה בסגנון אקלקטי, שמושפע מהשראות של עיצוב תעשייתי ורטרו כאחד. מתוקף מגבלות החלל והתקציב – בני הזוג היו נכונים לבצע בחירות, שעבור אחרים אולי ייראו כמו פשרות רציניות, אבל הן משקפות בצורה מאוד מדוייקת את מה שחשוב ונכון לזוג הספציפי הזה. לאחר גיבוש של פרוגרמה מאוד מפורטת ובחינה של שלוש סקיצות שונות לחלוטין לתכנון החלל – גובשה התוכנית הסופית.

התכנון מנצל כל ס"מ בדירה בצורה מקסימלית, אך לא מתפשר על תחושת מרחב נעימה בחלל המשותף (ציבורי), על מקומות אחסון רבים ועל הדברים שהוגדרו ע"י הלקוחות כמשאלת לב.

הדירה המקורית היתה מחולקת בצורה מבוכית, שהותירה את רוב החללים חשוכים. השיפוץ כלל הסרה של כל מחיצות הפנים בדירה וחלוקתה מחדש. קונסטרוקטור ליווה את הסרתם של חלק מקירות התמך, ואת תכנון הקורות שמחליפות אותם. עמודי תמך שלא ניתן היה להסיר – טושטשו במבני גבס או מוקמו בפינות שבהן הם נטמעו בקירות.

הדיירים ביקשו תכנון פרקטי ונוח, שלא יאלץ אותם לעבוד קשה מדי בכדי לשמר את הדירה במצב מסודר ונעים, בפרט לאור התרחבות המשפחה הצפויה וגודל הדירה.

התקציב כלל את: העבודה הקבלנית (עבודות הריסה ובינוי, עבודות קונסטרוקציה, החלפת תשתיות האינסטלציה והחשמל במלואן ויצירת נקודות חשמל ומים חדשות, ריצוף וחיפוי של כל הדירה, עבודות גבס וצבע), מטבח חדש בנגרות ועבודות נגרות נוספות (ארון אחסון בכניסה, ארון מזווה במטבח, ארון חדר שינה, ארון כביסה ואחסון במסדרון, וארונות אחסון מעל הניאגרה והכיור), חלונות ותריסי אלומיניום חדשים בכל הדירה, רכישת ריהוט ומוצרי חשמל חדשים, מיזוג אוויר, רכישת פרטי טקסטיל וגופי תאורה.

לחיפוי הרצפה הכללי נבחרו אריחי גרניט לפאטו אפורים, בגוון בטוני. במטבח ובחדר הרחצה שולבו אריחים מאויירים בהתאם לסקאלת הגוונים שנבחרה: גווני אדמה בשילוב עם ירוק-בקבוק, אפור-כהה ולבן.

קרא עוד

קרא פחות

על המעצב\ת

שמי סיון קונוולינה, מעצבת פנים, מהנדסת ביוכימיה לשעבר ,אמנית רב-תחומית וחברה בארגון מעצבי הפנים בישראל.

אני בוגרת המסלול לעיצוב פנים בטכניון, ועוסקת בתכנון ובעיצוב דירות, בתים פרטיים, בתי עסק וחללים מסחריים. בעבודתי אני שמה דגש על תכנון איכותי ופונקציונלי לצד עיצוב קפדני, המותאם לסגנונם האישי של הלקוחות.

את מיטב הכישורים שהקנה לי עולם ההנדסה, בשילוב עם יכולותיי האמנותיות, אני מתרגמת לידי שפה תכנונית ועיצובית ייחודיות בכל פרוייקט ופרוייקט. אני דוגלת ביצירת פתרונות מקוריים בהתאמה אישית – במידות, בגוונים ומהחומרים המתאימים.
התחומים בהם אני עוסקת יוצרים תמהיל של תכנון מעמיק, הבנה עיצובית וחומרית, וזוית ראייה יוצאת דופן. את התמהיל הייחודי הזה אני מביאה לעבודה המשותפת עם הלקוחות שלי, וכך, בעבודה משותפת, אנו יוצרים חללים שמותאמים בדיוק לרצונותיהם, לצרכיהם ולאורחות חייהם.

קרא עוד

קרא פחות