בית פרטי 5.5 חדרים בחיפה

צילום: אורית ארנון

גודל הנכס

160 מ"ר

סגנון העיצוב

,

מיקום

על הפרוייקט

ההורים – זוג בשנות ה-40 לחייהם, ולהם 2 בנים.

עבודתנו המשותפת החלה כשבני הזוג הזמינו אותי לפגישת ייעוץ בבית טרם רכישתו. מטרת הפגישה היתה להבין את הפוטנציאל הטמון בנכס, ולאמוד את היקף עלות השיפוץ על מנת להתאים את הבית לצרכי המשפחה.

הבית בגודל של כ-185 מ"ר בנוי בשלוש קומות. בקומת הכניסה, שהיא העליונה ביותר, נמצא החלל הציבורי (סלון, מטבח, פינת אוכל, שירותי אורחים). מהסלון ניתן לצאת למרפסת שמש גדולה.

בקומת הביניים נמצאים חדר השינה של הבן הצעיר, חדר רחצה ראשי ויחידת ההורים, שבה חדר רחצה נוסף. בקומת הקרקע נמצאת פינת המשפחה, פינת עבודה, חדר השינה של הבן הבכור וחדר רחצה נוסף. ממפלס זה ניתן לצאת לגינה פרטית קטנה.
כבר מההתחלה היה ברור שהסגנון של הבית יהיה אקלקטי. בני הזוג היו תמימי דעים לגבי הרצון בעיצוב חם, פרקטי וצבעוני במינונים המדויקים. החומרים והגוונים שנבחרו משקפים בצורה מדויקת את שילובי הסגנונות: ספריות מתכת וריצוף דמוי בטון בעלי אופי תעשייתי, פרקט שמקנה חמימות, מטבח כפרי והרבה טקסטיל.

התקציב הראשוני היה כ-400,000 ₪, אבל לאורך תקופת התכנון והביצוע הוחלט להגדילו לטובת יישום עבודות נוספות שבני הזוג ראו בהן חיוניות. התקציב הסופי עמד על כ-600,000 ₪ כולל הכל.

האתגר האמיתי היה בקומת הכניסה, בגלל הגיאומטריה האורכית שלה. מעבר לכך, ברחבי הבית כולו – ניצלנו כל סנטימטר מחד, אך שמרנו על פונקציונליות ותחושת מרחב מאידך.

מעצם היותו של השיפוץ מאוד מורכב, נאלצנו להתמודד גם עם הפתעות תכנוניות, וכמובן – גם להתאים את עצמנו לתקציכ, ככל שניתן.

גם בעניין הצבעים התקיים כל העת דיאלוג ביני לבין הלקוחות, על-מנת לחבר בין סגנונותיהם השונים של בני הזוג. הצבעוניות שהתקבלה היא במינון מדויק לשניהם ומהווה בסיס טוב לכל תוספת צבע נוספת שתהיה, אם יחפצו בכך.

קרא עוד

קרא פחות

על המעצב\ת

שמי סיון קונוולינה, מעצבת פנים, מהנדסת ביוכימיה לשעבר ,אמנית רב-תחומית וחברה בארגון מעצבי הפנים בישראל.

אני בוגרת המסלול לעיצוב פנים בטכניון, ועוסקת בתכנון ובעיצוב דירות, בתים פרטיים, בתי עסק וחללים מסחריים. בעבודתי אני שמה דגש על תכנון איכותי ופונקציונלי לצד עיצוב קפדני, המותאם לסגנונם האישי של הלקוחות.

את מיטב הכישורים שהקנה לי עולם ההנדסה, בשילוב עם יכולותיי האמנותיות, אני מתרגמת לידי שפה תכנונית ועיצובית ייחודיות בכל פרוייקט ופרוייקט. אני דוגלת ביצירת פתרונות מקוריים בהתאמה אישית – במידות, בגוונים ומהחומרים המתאימים.
התחומים בהם אני עוסקת יוצרים תמהיל של תכנון מעמיק, הבנה עיצובית וחומרית, וזוית ראייה יוצאת דופן. את התמהיל הייחודי הזה אני מביאה לעבודה המשותפת עם הלקוחות שלי, וכך, בעבודה משותפת, אנו יוצרים חללים שמותאמים בדיוק לרצונותיהם, לצרכיהם ולאורחות חייהם.

קרא עוד

קרא פחות