בית פרטי 7 חדרים בהוד השרון

צילום: אורית ארנון

גודל הנכס

250 מ"ר

סגנון העיצוב

,

מיקום

סוג הפרוייקט

על הפרוייקט

תכנון ועיצוב בית פרטי בהוד השרון לזוג+ שלוש מתבגרות כל כך שונות זו מזו וכלבה שלא ממש מודעת לזה שהיא כלבה.
הדבר הראשון שרציתי לעשות זה לפתוח את הבית כמה שיותר, להרחיב את החללים ולהכניס יותר אור ואוויר. היו מספר דברים ששימרנו כמו רצפת האבן המקורית של הבית ושני גופי תאורה מדהימים מפליז.
הסגנון של הבית הוא כפרי עם נגיעות תעשייתיות וחומרים טבעיים. בתהליך העבודה היה לי חשוב ללכת עם האמת של החומר עד הסוף- כמו עמודי הבטון החשופים, שבהתחלה היו המון הסתייגויות לגביהם והיום הם פשוט חלק בלתי נפרד מהמראה הייחודי של הבית. למזלי שבית זרמה איתי עם רוב השגעונות שלי ואני כמובן זרמתי עם שלה.
את התהליך התחלנו בפגישת היכרות עם כל דיירי הבית, ישבנו, קישקנו, דיברנו, חלמנו ויצאנו לדרך. הייתה לנו הערכת תקציב ראשונית של 300 אלף שח והמטרה הייתה ליצור סדר עדיפויות בו נגדיר מה הכי נחוץ ודורש את ההשקעה הכספית. החלטנו להתחיל ולהתרכז בחלל הציבורי בקומת הקרקע- להגדיל את המטבח ולתכנן מטבח פרקטי, נעים ומזמין, עם מספר רב של מקומות ישיבה על מנת ששבית תוכל להעביר שם סדנאות בישול. בנוסף במקומו הקודם הסלון היה ממש קטן ונחבא מדלת הכניסה,אז החלטנו לשנות את מיקום הסלון, וכמובן לפתוח את כל הקירות שחסמו את העמברים בין החללים השונים. הדבר ששמנו בתחתית הרשימה היו חדרי השינה שהחלטנו להתייחס אליהם בעצם כתהליך הום סטיילינג ולהלביש אותם בצבע, פרקט, ריהוט ואקססוריז, תוך תשומת לב שלכל אחת יש את האלמנטים המתאימים לה בחדר.
אז התחלנו בתהליך העבודה שכלל מדידה של הבית על ידי מודד מקצועי, קיבלתי את התכניות והגשתי לשבית ואופיר שלוש אופציות להעמדה, לאחר גיבוש תכנית ההעמדה הסופית השרטט שלי ואני ישבנו על סט התכניות לביצוע- הריסה, בניה, חשמל, אינסטלציה, ריצוף, תאורה והדלקות ועל הכתב כמויות איתו אנחנו יוצאים למכרז קבלנים. תהחלנו את תהליך השיפוץ עם שתי החלטות נועזות של הלקוחות- האחת להגדיל את התקציב- כי אם כבר משפצים אז כבר משפצים והם החליטו שהם רוצים להחליף גם את החלונות הישנים באלומיניום מודרני וחדש, שלדעתי ממש שינה את הבית. וההחלטה השניה והנועזת אף יותר הייתה להחליט לגור בבית בזמן השיפוץ!!
הם התמקמו בקומה העליונה, אילתרו להם מטבח זמני והקבלן אפילו סגר להם דלת כניסה זמנית רק לקומה העליונה כדי שירגישו שיש להם מעט פרטיות בשעות העבודה של הצוות וכמובן בטחון בלילה.
תהליך השיפוץ עבר ממש בטוב ועם לא הרבה הפתעות בשטח. בזמן שהפועלים שברו את הבית אנחנו כבר היינו במספר חברות מטבחים ונגרים

קרא עוד

קרא פחות

על המעצב\ת

רוני שני פלדשטיין, בעלת תואר בעיצוב פנים

B.DESIGN

נושמת, חושבת וחולמת עיצוב ,עוסקת בתחום משנת 2007.

התפישה העיצובית שלי מתמקדת בחיבור בין חללים לאנשים, תוך שימת דגש על פונקציונליות,  יחודיות, אותנטיות ואסתטיקה. מבחינתי עיצוב פנים זה לא רק מקצוע, אלא דרך חיים.

אני מאמינה בעיצוב טוטאלי משלב התכנון הראשוני ועד לפרטים הקטנים ביותר, תוך יצירת מיקומים ברורים לכל פריט, בדרך המבטיחה שהחלל המעוצב ייראה במיטבו בכל עת, לאורך שנים.

אני מייחסת חשיבות רבה גם להתפתחויות בתחום העיצוב ומקפידה להתעדכן במגמות, חומרים  טכנולוגיות חדשניות, המרחיבים את מנעד האפשרויות העיצוביות.

הלקוחות שלי תמיד במרכז – לקוחותיי, האמורים לחיות, לעבוד וליהנות מהחללים שאני מעצבת הם תמיד שותפים מלאים לתהליך. הדיאלוג עמם ומעורבותם מבטיחים יצירת סביבה מעוצבת ונעימה המותאמת להם אישית ומבטאת היטב את הצרכים, האופי והרצונות שלהם

קרא עוד

קרא פחות

דברו עם המעצב/ת

ronikadesign@gmail.com