בית פרטי 6.5 חדרים ברעננה

צילום: איתי בנית

גודל הנכס

220 מ"ר

סגנון העיצוב

,

מיקום

על הפרוייקט

הלקוחות, זוג עם 3 ילדים חמודים חמודים וחלום על בית "של גדולים" לארח בו את כל המשפחה.

בביקור הראשוני בנכס התגלה לעיני בית ישן וקצת מוזנח עם פוטנציאל לא ממומש, והייתה הרגשה סגורה חשוכה ועמוסה.

קיבלנו יחד כמה החלטות מהותיות ונועזות לגבי שבירת הקירות הנכונים, והשקעה ממוקדת באלמנטים שונים, וכך התקבל מהפך מן הקצה אל הקצה עד שהבית כמעט לא ניתן היה לזיהוי.

בבחירת הגמרים היה חשוב לנו לבחור חומרים פרקטיים שישמרו על תחושת ניקיון לאורך שנים – לדוגמא בחירת מרצפות בגודל 120/120 לחלל המרכזי במראה בטון עם אגרגטים קטנים תרמה לתחושת המרחב הפתוח והטקסטורה משווה מראה נקי גם אם העוזרת הבריזה ?

באזור הכניסה לבית מיקמנו "קוביה" רב-שימושית בצבע ורוד סלמון שנותנת קונטרה ויזואלית למדרגות המרשימות. הקוביה מכילה את ארון המעילים והתיקים, ומטשטשת את הכניסה לשירותי האורחים ששינו את מימדיהם ומיקומם. במבט מהסלון הקוביה מהווה נקודה חשובה בכניסה לבית – מקום להניח את המפתחות ולתת מבט במראה לפני שיוצאים מהדלת. מצידה השני (מהמטבח) היא מהווה רקע לפסנתר שהוא אבן שואבת לבני הבית ולסבתא שמפליאה בניגונים בכל ביקור.

בקומה השניה ישנו שחקן ראשי, הסקיילייט. בעברו היה מזכוכית מעופשת וממוסגר בצורה מרושלת. החלפנו אותו בסקיילייט מינימליסטי בעל מסגרת שחורה שמתכתב עם המעקה הקל שמקיף את מהלך המדרגות. חדר המאסטר היה בעל חדר אמבטיה גדול בצורה לא פרופורציונלית והכניסה אליו הייתה דרך ארון קיר כבד שהקטין משמעותית את חדר השינה. הקטנו את חדר האמבטיה לגדול הראוי לכזה המשרת 2 נפשות תוך שמירה על סטנדרט גבוה ו-"וייב בית מלוני" והוספנו חדר ארונות מפנק –  כך הגדלנו את תחושת המרחב בחדר השינה תוך שמירה על פונקציונליות. עוד שינוי מהותי הוא החלפת דלת היציאה למרפסת בדלת בלגית שמכניסה עוד המון אור טבעי לחדר.

קרא עוד

קרא פחות

על המעצב\ת

אפרת וינרב, נשואה ליונתן ואמא של סיני המתוקה.

מתגוררת בתל אביב משנת 2015 באופן רשמי, אבל בפועל חיה ונושמת אותה מגיל אפס.

מאז ומתמיד אהבתי לחקור את נושא האסתטיקה וכבר בתיכון החלטתי שהדרך להפוך את הפאשן למקצוע יהיה לימודי אדריכלות.

לאחר לימודי תואר ראשון באדריכלות (ARCH.B) באוניברסיטת תל אביב עבדתי במספר משרדי אדריכלים מובילים בתל אביב, ובינואר 2018 פתחתי משרד עצמאי במקביל לעבודה כשכירה ולשיפוץ דירתי הפרטית.

השיפוץ הפרטי הפך לאבן דרך בקריירה, בו הצלחתי לשכלל את יכולותיי ולהגיע לתוצר HIGH END בעלות נמוכה משמעותית מהממוצע – ע"י מציאת פתרונות תכנוניים ועיצוביים יצירתיים, ע”י קניינות חכמה (באינטרנט וגם בחנויות פיזיות), ומיצוי היכולות של בעלי המקצוע השונים בפרוייקט.

אחד מהקווים המנחים בתכנון והתקצוב של הפרוייקטים שלי הוא High & Low (שגם חוזר בצורה רוחבית בתחומים נוספים בחיי) כלומר שילוב פריטים ייחודיים ויוקרתיים (כגון PIECE מחנויות יוקרה כמו טולמנס) לצד פריטים פשוטים (מאיקאה לדוגמא).

קרא עוד

קרא פחות

דברו עם המעצב/ת

Efrat.weinreb@gmail.com