דירה 4 חדרים באשקלון

צילום: הלנה דורשט

גודל הנכס

95 מ"ר

סגנון העיצוב

מיקום

על הפרוייקט

הדירה באשקלון עם בריזה מהים
95 מ"ר + מרפסת 10 מ"ר
זוג + מתבגרת
זהו פרויקט שהתנהל למחצה בזום, כי אחד מבני הזוג שהה בחו"ל בתקופת התכנון. גם לימי בחירות החומרים הלכנו עם הטלפון ביד תוך כדי שיחת וידאו – כך נבחרו החיפויים, הכלים הסניטריים והתאורה.

לדירה 3 חדרי שינה, שאת אחד מהם הסבנו לחדר עבודה משותף לשני בני הזוג ושני חדרי רחצה.
השיפוץ כלל את כל הדירה, אך התרכז בעיקר בחלל המרכזי והמטבח. הדרישה היתה ליצור חלל בסגנון נורדי, בקווים נקיים ובגוונים רגועים. נבחרה פלטת צבעים עדינה מאוד עם נגיעות של צבע נקודתיות בריהוט ובטקסטיל. עיצוב מסוג זה הוא אמירה אמביוולנטית, לא חד משמעית, שמתאימה את עצמה לכל תחושה וכל מצב רוח, לא מחייבת ואל-זמנית. קנבס מונוכרומטי, שעליו ניתן היה להוסיף כל דגש, כל תחושה, כל צבע. פלטת גוונים ששמה דגש על האנשים שחיים בבית ומעמידה אותם במרכז היצירה.
הלקוחות ביקשו מטבח לקוני ללא אי ישיבה ורצפת פרקט בכל חללי הדירה (עמיד למים). פינת האוכל פינתה את מקומה לארון מעילים המשלב ספריה, והקיר המפריד בין פינת האוכל המקורית לבין הסלון צומצם, על מנת לאפשר חלל מרווח ומואר יותר. הטעם המשובח של הלקוחות הנחה אותנו בבחירת הריהוט והתאורה. הקיר במטבח חופה באריח טרצו שהושקע בתוך הקיר על מנת ליצור מראה חלק, ללא מדרגה או בליטה כלל.
שני חדרי הרחצה בדירה שופצו מן היסוד גם הם. בחדרי השינה תכננו יחידות אחסון לפי הצרכים של הלקוחות – שידה לבנה ואוורירית להורים וארון בגדים עם חזית כפולה ומראה למתבגרת.

האתגר הגדול בפרויקט היה הפיין טיונינג של החומרים, הדיוק בצבעוניות ובטיב ובכמות של האקססוריז. המינון הנכון היה כאן שם המשחק. לחלק מאיתנו יציאה מאזור הנוחות מתבטאת בהפרשי גוון מזעריים, הוספת פריט אחד ״מיותר״, שימוש בחומרים דרמטיים או דומיננטיים מידי. הפתרון הוא קודם כל רקע אחיד ורגוע, במקרה הזה – לבן, ריהוט בגוונים ניטרליים, ריהוט משלים אוורירי כמה שניתן ורמיזות של צבע באמנות, באקססוריז ובטקסטיל.

קרא עוד

קרא פחות

על המעצב\ת

נעים להכיר, שמי הלנה דורשט.
הקמתי את הסטודיו לתכנון ועיצוב פנים בשנת 2018. לאחר שנים של קריירה בתחום ההפקה ותארים מתקדמים בפסיכולוגיה והיסטוריה, למדתי בחוג לעיצוב פנים בסטודיו 6B וסיימתי את לימודיי בהצטיינות.
תהליך העבודה איתי מתחיל במחקר ,ביחד איתכם:
מה מרגש אתכם?
מה ההרגשה שאתם מחפשים בביתכם?
מה הצרכים שלכם?
מה נותן לכם השראה?
מה משמח אותכם?
נמשיך לאפיון קפדני של הדרישות שלכם, גיבוש קונספט עיצובי וחומרי, ועריכת תוכניות עבודה מדויקות. בסוף תהליך הביצוע היסודי יתקבל בית שתמיד חלמתם עליו. בית שיגרום לכם להתרגש כל פעם מחדש, מקום שיתן תחושת ביטחון ושמחה.
אני מאמינה, כי עם תכנון נכון מכל חלל ניתן להפיק את המיטב. אין בית שאי אפשר לעשות ממנו מרחב מושלם ומותאם עבורכם.
עקרונות היסוד של העשייה שלי הם תכנון פונקציונלי חכם עם עיצוב בקו נקי ומינימליסטי.

קרא עוד

קרא פחות

דברו עם המעצב/ת

ידוע לי כי בהשארת פרטי האישיים לחזרה לקבלת פרטים נוספים אני מאשר/ת לחברה להתקשר אליי בשיחה שיווקית.