בית פרטי 7 חדרים בסלעית

צילום: שי אפשטיין

גודל הנכס

250 מ"ר

סגנון העיצוב

,

מיקום

על הפרוייקט

הבית הפרטי שלי שתכננתי ועיצבתי ממסד עד טפחות.
במבט מהחוץ נחשף מבנה מודרני נקי קווים שפונה אל נוף פתוח.
הבית שנבנה על צלע הר במושב סלעית, תוכנן במחשבה על קשר מלא בין פנים לחוץ, השאיפה היתה ליצור חללים דינמיים וחוויה שבה החוץ הוא חלק אינטגרלי מתכנון הבית ותפיסת החלל.
האתגר התכנוני היה הרצון ליצור בבית, תחושת מרחב ולאפשר לי ולמשפחתי לחוות את הגינה ואת הנוף מכל כיוון.
התכנון השפיע על הכניסה לבית שאותה מיקמתי ישירות מול הנוף בתפר שבין החלל הציבורי והפרטי. כדי להעמיק את הטשטוש בין פנים לחוץ, תכננתי שביל מרוצף אריחים בדוגמת אדרת דג, שחוצה את המגרש מקצה לקצה ומאפשר לגינה 'לזלוג' אל תוך מרחב המגורים". כך נוצר קשר עין בין שני כיוונים – מצפון לדרום – לאורך ציר הקומה כדי לתת תחושת מרחב אופטימלית.
הויטרינות הגדולות הנתונות במסגרות אלומיניום בהירות תוכננו בחלוקה מינימלית-שחושפת מלוא חופניים של המראה הנגלה בעדן, ואף מחדירה אותו פנימה תוך העצמת הקשר בין המרחבים.

קרא עוד

קרא פחות

על המעצב\ת

אנחנו סטודיו מקצועי לתכנון ועיצוב פנים.
אנו מעניקים ליווי אישי וצמוד החל משלב החלומות דרך תכנון מדויק של החללים, עיצוב רהיטים בהתאמה אישית ועד הלבשת הבית בטקסטיל ודקורציה.
אני מביא אתי ניסיון וידע רב בפרטים, בהתייחסות למרכיבים אנושיים שהופכים חלל לפונקציונאלי וכזה שמעניק תועלת עבור הדיירים החיים בו.
העבודה נעשית לפי שיטה מובנית ומסודרת של תהליך עבודה. הלקוח הוא שותף מלא. אין חוסר וודאות ואין בלבול. הבית צריך לשרת את מי שגר בו ולכן כל תהליך התכנון והעיצוב, מבוסס על הלקוח, על הרצונות והצרכים שלו, על ההרגלים היומיומיים ועל האופי שלו.
בניגוד למקובל בתחום, שיטת התכנון שלנו מבוססת על הדמיות תלת-מימד ולא רק על תכניות דו-ממדיות כך שתקבלו תחושה של החלל בתצורתו הסופית כבר בשלב התחלתי של התכנון.
תנו לי לקחת אתכם יד ביד. אתם שחולמים על בית. נבטיח לכם שהדרך תהפוך למהנה.
מי אני:
טוביה פנפיל, נשוי ואב לשלושה, חי ונושם עיצוב.
הזיקה כלפי בניה ועיצוב חללים התחילה אצלי בגיל ילדות כשהורי תכננו ובנו בית בליווי אדריכל ומעצב, אז טעמתי לראשונה מהתהליך שבתור ילד ריתק אותי.
את חיי המקצועיים התחלתי בעולם ההי-טק שם רכשתי כלים מקצועיים שמשמשים אותי בעבודתי עד היום. לאחר כעשור ועם הולדת בני הבכור גמלה בליבי החלטה להגשים את עצמי ולעשות שינוי לתחום העיצוב שתמיד ריחף אצלי ברקע. מה שהוביל אותי ללימודי עיצוב הפנים ולהקמת משרד עצמאי זה שתים עשרה שנה.

קרא עוד

קרא פחות